Ana SayfaAnaliz$Rose $Celr $Arpa $Man Coin Analizleri (Ekim 2022)

$Rose $Celr $Arpa $Man Coin Analizleri (Ekim 2022)

-

ROSE Coin Analiz

Toplam arzı 10 Milyar ve yarısı dolaşımda. Son dönemlerde dolaşıma coin girmemiş. En son Haziran’da arzı yükseltmişler.

Kaynak Messari.io
Kaynak Coinanalyze.net

Son günlerde yatayda gidiyor. Haziran ayından süregelen trendi kaybetmesede Majör düşeni bir türlü kıramadı. Düşeni kırabilmesi için 0,062 üstünde günlük kapanış lazım. Onun içinde gelen hacim umut vadetmiyor. Yatayda 0,054 büyük destek ve trend desteği ise 0,05150’de.. Bu ikisini kaybetmediği sürece umut var diyebilirim. Fonlama negatif. Açık faizler ise orta düzeyde. Spot CVD ise son 7 gündür alımlar gelse de satış baskısı yiyor.

Genel Yorum: Uzun vadeciler için sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü yükselen bir piyasa da mutlaka yeni ATH yapacak bir potansiyeli var. Fakat şu an ATH veya sert yükseliş beklemek için yeni haberlerinin gelmesi gerekiyor. Trade için ise sürekli fırsat veriyor. Örneğin trend desteği 5150’ye iner ise alıp yakın stoplu deneyebiliriz. Majör düşeni kırar ise tadından yenmez.

CELR Coin Analiz

Geçtiğimiz sene çok popüler olsa da bugünlerde adını bile anmıyoruz. Toplam arzı 10 Milyar ve 7 Milyarı dolaşımda. Haziran ve Temmuz aylarında arz artırımı oldu. Son dönemlerde dolaşıma giren coin yok. Ethereum BSC ağlarında büyük balinaları var. Moonbeam ağı çok zayıf. Ethereum ağındaki en büyük balina 2022 Mart-Mayıs ayları arasında büyük satışlar gerçekleştirmiş. Bsc ağındaki balina ise 2022 Ocak ayında çok büyük bir satış yapmış. O günden beri hareketsizler.

Kaynak Coinanalyze.net

Bu coinin Minör düşen ile başı belada. Yatayda 0,013 desteğini epey hırpalamış. 1-2 kez daha test ederler ise 0,008’e kadar inecektir. Umutlanmamız için 0,016’yı kırması ve test etmesi gerekiyor. Açık faziler düşük. CVD ise yatayda. Sanırım destekteki emirler CVD’yi de ayakta tutuyor. Fonlama ise negatif.

Genel durum: Elinde olanlar için iyi haberler vermek isterdim. Gelen bir haber de yok. https://www.coinmarketcal.com/ sitesinden haberleri kontrol edebilirsiniz. Umarım piyasa biraz canlanır da balinası harekete geçer. Buradan almak isteyen mutlaka 0,011’de stop olmalı.

ARPA Coin Analiz

Toplam 2 milyar arzı var ve 1,24’ü dolaşımda. 2020 yılından beri dolaşıma ise coin girmemiş.

Kaynak Messari.io

Eth ve Polygon ağında işlem görüyor sadece. Ethereum ağında çok büyük balinalar var ve bunların genel olarak satışları yok. Genel baktığınızda cüzdanı büyütmekle meşguller. Polygon ağında dolaşan arz yüksek olmadığından balinalarını kontrol etme ihtiyacım olmadı.

Kaynak etherscan.io

 

Kaynak Coinanalyze.net

Arpa majör düşeni kırmış ve retesti de başarı ile yapmış. Bu tür düşeni kırmalardan sonra ufaka olsa bir HYPE beklenir. Bu eksik. 0,030 ve 0,024 destek. 0,042 ise yatay direnç. Belli ki ARPA piyasanın gidişatını veya bir haberi bekliyor olabilir. Açık faziler yükseliş için uygun düzeyde. Fonlama pozitif. Spottan ise alımlar yatayda.

Genel durum: Majör düşenin kırılması şerefine 0,030 ve 0,024’den kademeli alır ve altında stop olurdum. 0,042’yi kırar ise stopumu buraya koyar beklerdim.

MAN Coin Analiz

Bir zaman popüler olmasına rağmen şu an adı geçmiyor. Toplam arzı 1 Milyar ve 214 Milyonu dolaşımda. Bir süredir dolaşıma coin girilmiyor. Düzeltme: Man hem kendi ağında hem de Bsc ağında bulunuyor. Bsc ağındaki cüzdanlara göz attığımızda ağdaki coinlerin %99’u tek bir cüzdanda gözüküyor. Pek bi anlam yükleyemedim. Çok saçma.

Kaynak Bscscan.com
Kaynak Tradingview.com

Vadelisi büyük borsalarda olmadığı için Coinanalyze’den bakamıyorum. Minör düşeni uzun süre önce kırmış ve 0,012 direncini aşamamış. Yatay destek 0,005’e kadar inmiş. Şu an yatayda hareket ediyor. Piyasanın gideceği yönü bekliyor olabilir. Hacim girişi çok parlak değil.

Genel durum: Bu coin büyük borsaların birçoğunda yok. Listelenme potansiyeli olsa da yine de net olarak bilemeyiz. Şansımı denemek istiyorum diyen olabilir tabiki. Benim önerim uzak durmanız.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler