Ana SayfaHaberlerSolana NFT Koleksiyonu Ticaret Hacmini Artırdı

Solana NFT Koleksiyonu Ticaret Hacmini Artırdı

-

NFT’lere olan genel talep azalıyor olabilir, fakat Solana’da ilgi artmaya devam ediyor. Nansen verilerine göre Solana NFT işlemleri bir haftada bir milyona yükseldi.

Solana merkezli NFT pazarlarında işlem hacmini artıran Magic Eden ve Metaplex, bu ay genel NFT alanındaki ilgili pazar paylarını artırdı.

https://twitter.com/nansen_intern/status/1569272829430071296
Kaynak https://www.nansen.ai/

Ancak blok zincirindeki son artış, işlem hacminde 10.5 milyon doları aşan Solana merkezli y00ts mint t00b’ye kaynak olarak gösterilebilir.

Solana’nın y00t’leri, BAYC ve ENS’yi solladı

DappRadar‘dan gelen veriler, y00ts’nin geçtiğimiz hafta önde gelen NFT koleksiyonu, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Ethereum Adlandırma Hizmeti’ni (ENS) gölgede bıraktığını gösterdi.

“y00ts mint t00b” koleksiyonu, OpenSea hacim listelerinde bile zirveye yerleşti. Başlangıçta 4 Eylül’de planlanıyordu, ancak bir “blocker bug” tespiti nedeniyle y00ts mint ertelendi ve ertesi gün yayına girdi.

Solana 2k Düğüm Üzerinde Ölçeklendirme

Kripto analiz firması Messari’ye göre Solana, geliştirme ekibi tarafından getirilen düzeltmelerin göstergesi olan 2.000’den fazla düğümü ölçeklendirdi.

Düşük işlem ücretleri veya doğrulayıcı geliri nedeniyle Solana’da bir düğüm çalıştırmanın pahalı bir iş olduğunu belirtmekte fayda var. Ama Ethereum’a kıyasla daha düşük işlem ücretleri, daha da öne çıkmasına neden oldu. Bu ayın başlarında, blockchain ağı Helium , kendi blok zincirini atarken “operasyonel verimliliği ve ölçeklenebilirliği artırmak” amacıyla Solana’ya tam bir geçiş için çalışma başlattı.

github.com/helium/HIP/blob/main/0070-scaling-helium.md

Helium Oracles’ı taşımak ve Helium’un jetonlarını ve yönetimini Solana blok zincirine taşımak için oylama şu anda devam ediyor ve geçmesi bekleniyor .

heliumvote.com/13Y79HnMVt4Epug2rbLYivMPvrcpC2wYUNbZK5Dga3tw3VBpBjk

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler