Ana SayfaAnalizStargate Finance, STG Coin Analiz (Eylül 2022)

Stargate Finance, STG Coin Analiz (Eylül 2022)

-

Stargate Finance , (STG) coin nedir?

Ağlar arası köprü oluşturarak likidite havuzu modelini kullanmakta olan Stargate Finance, STG adında da yerel bir yönetim tokenına sahiptir. STG tokenı stake ederek protokol geliri sağlanabilir.

Az önce de bahsettiğim gibi, çok zincirli DeFi protokolüdür. Ağlar arası fon transferi imkanı da sunmaktadır ve bu altyapı LayerZero üzerine kuruludur. STG token ile transfer, likidite havuzu geliri, farm ve stake yöntemi ile kazanç sağlanabilir.

https://stargate.finance adresinden stake işlemleri yapılabilir.

Ayrıca köprü oluşturulmuş ağlar şu şekildedir:

 • Ethereum
 • Avalanche
 • Polygon
 • Fantom
 • Arbitrum

Stg Ethereum ağında basılmış bir tokendir. Arzın büyük bir kısmı akıllı sözleşmeler etiketli cüzdanlarda tutuluyor. Görünürde bir balina yok.

Kaynak EtherScan.io

Dolaşım arzı

18 ağustosta büyük bir burn sonrası fiyata etkisini gözlemleyebiliyoruz. An itibari ile toplam 1 milyar adet arzdan 134 milyon adet dolaşımda.

Kaynak messari.io Dolaşım arzı grafiği

Trend analizi

Henüz yeni işlem gören bir enstürman olduğundan dolayı yorum yaparken alanım kısıtlı. Fakat en azından şu anki görünümde Hem bir trend desteği, hem de bir trend direnci mevcut. Aynı zamanda pozitif rsi uyumsuzluğu mevcut. Şu an için en önemli direnci ise 0.7077$ civarı, ardından da trend direnci.

Stg Coin Analiz, STG/USDT Spot Kaynak:Tradingview.com

Açık faiz düşük, spot CVD ile marjin CVD dipte ve spot CVD metrik çizgisi(turuncu) yukarı kırılıma eğilimli bir durumu mevcut. Bu durumda da özellikle spot tarafından gelen somut alımlarla yükseliş görebiliriz ki bu daha da sağlıklı ve kalıcı bir yükseliş hareketi olacaktır. Çoğunlukla long traderlarının likidite edildiğini de gözlemliyoruz, market maker belki de istediği likiditeyi toplamıştır.

Görüşlerim

Pozitif:

 • DeFi protokolleri arası köprü oluşturma
 • Burn politikalarının saydam ve dişe değer olması
 • Belli fiyatlardan alıcı ve satıcı bulması
 • Henüz yeni bir proje ve token olduğu için üzerindeki hype halen bitmedi
 • Ralli yaşamamış bir proje

Negatif:

 • Dolaşım miktarı toplam arzın %13’ ü. Dikkatli olunmalı.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler