Ana SayfaAnalizTellor (TRB) Coinde Ne Oluyor? Fiyatı İki Günde %50 Düştü, Trb Coin...

Tellor (TRB) Coinde Ne Oluyor? Fiyatı İki Günde %50 Düştü, Trb Coin Analiz (Eylül 2022)

-

Mayıstaki Luna faciasından (Tellor )TRB’de nasibini almıştı, fiyat 6.60$ civarlarını görmüştü. Sonrasında hızlıca toparlandı ve 22 Ağustos günü 46.5$’ ı gördü. Fakat şu an için Tellor’ da ters giden bir şeyler var. Hem vadeli tarafından hem de spot tarafından short ve satış baskısı aşırı yüksek. Önce iddialara sonra teknik görünüme bakalım, Trb Coin analiz ‘i yapalım.

Temel analiz

Dün itibari ile Tellor kurucularından Brenda Loya’ nın tutuklandığı iddiası sosyal medyaya düştü. Sebebinin ne olduğu bilinmiyor, zaten sadece bu bir iddia idi. Fakat sonradan Brenda Loya tweet attı ve iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Kriptonun kirli yüzü tam da bu. Büyük dump başladığında bu iddiayı yalanladı kendisi.

Isı Haritası

Kaynak: Tradinglite.com

Dump başlarken hissettirilmeyecek miktarda shortlar yoğunlaşıyor, ama sonrasında 23.5$ civarlarında çok daha büyük bir short açılıyor. Bu pozisyonun tek elden açıldığı apaçık ortada; acaba ekibin kendisi miydi?

Teknik Analiz

Burada da görüldüğü üzere hem spot CVD eğrisi hem de marjin CVD eğrisi aşağı yönlü sert kırılıma uğruyor. Burdan anladığımız aynı zamanda yüklü spot satış da geliyor. Hem vadeli tarafından yüklü short hem de spot tarafından satışlarla fiyattı bu denli bir aşağı kırılım geliyor.

Kaynak: Etherscan.io

Dolaşım arzı toplam 1.703.000 adet olan TRB’ nin 910.414 adeti Binance’ da. Manidar…

Bu düşüş manipülasyonunu hazırlayan balina muhtemelen bu balina. Binance cüzdanından yine Binance cüzdanına gönderilen 180.668 adet TRB ile zaten bu denli bir dump bu adet ile tetiklenebilinir.

TRB gibi coinlere özellikle long veya short açarken bu araştırmaları yapmanız gerekmekte. Bir şey olmaz demeyin, sizin de başınıza gelebilir.

Fırat Çivi

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler