Ana SayfaOnchainThe Golden Ratio Multiplier, Altın Oran Çarpanı

The Golden Ratio Multiplier, Altın Oran Çarpanı

-

Altın Oran Çarpanı, uzun vadeciler için çok önemli bir OnChain indikatörü. Çalışma prensibi çok basit indikatör Ma350 üzerine kurulu bir grafikten oluşuyor.

Bitcoin fiyatının 350 günlük hareketli ortalamasının ve bu hareketli ortlamanın fiyat değerlerinin katlarını kullanır. Kısacası uzun vade markete bakan herkes günlük grafikte Ma350 kullanır.

Bu indikatörde sadece Ma350’nin “altında mıyız veya üstünde miyiz” bakma, onun fiyat değerinin katları ile geniş bir perspektife sahip ol demişler. Ma350 altına tarihinde 5 kere düşmüş. Ayıdan kurtulduk demek için tekrar en alttaki Price 350 DMA değerine gelmemiz gerekiyor. Ayrıca bu değer günlük değişiyor.

Sizde buraya bakmadan uzun vadede Ma350 gibi spesifik bir hareketli ortalama değerini grafiğinizde takip edebilirsiniz. Boğa sinyali burayı kırması olarak (yeterli sebep olmazsa bile) değerlendirilebilir.

Ama bu hazırlanan grafik, Altın Oran (1.6) ve Fibonacci dizisine (0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21) atıfta bulunur. Bunlar önemli matematiksel sayılardır.

Kaynak : https://www.lookintobitcoin.com/charts/golden-ratio-multiplier/

Grafik üzerindeki farklı renklerde gösterilen fib seviyeleri, Bitcoin fiyatı logaritmik bir büyüme gösterdiğinde büyük bir direncin nerede olabileceğini gösteriyor. Grafik daha yakından incelenirse BTC fiyatlarındaki büyük artışlar ve düşüşler esnasında hangi fib katlarını direnç ve destek olduğunu görebilirsiniz.

 

Kaynak: https://www.lookintobitcoin.com/charts/golden-ratio-multiplier/

Bu nedenle faydalı bir Bitcoin fiyat tahmin aracıdır diyebilirim. Bu OnChain indikatörünü lookintobitcoin.com adresinden ücretsiz takip edebilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler