Ana SayfaAnalizThe Graph, Grt Coin Analiz, Bir Rug Hikayesi Daha (Ağustos 2022)

The Graph, Grt Coin Analiz, Bir Rug Hikayesi Daha (Ağustos 2022)

-

Grt Coin Analiz, Graph (GRT) , blok zincirlerde veri dizinleme ve sorgulama için kullanılan merkezsiz bir protokol olan Graph’ı çalıştıran bir Ethereum tokenidir. Tıpkı Google’ın interneti dizinlediği gibi, Graph da Ethereum ve Filecoin gibi ağlardan blok zinciri verilerini dizinler. Bu veriler herkesin sorgulayabildiği alt grafik denen açık API’lerde gruplanır.

Verilere daha kolay erişmek ve bunları düzenlemek amacıyla tasarlanan The Graph protokolü; geliştiricilere, uygulamalarını Blockchain üzerine inşa etme fırsatı sunar. Bu protokol tarafından sunulan hizmet sayesinde likidite çıktıları, geçmiş dönem işlem hacimleri, Ethereum tabanlı bütün token fiyatları ile ilgili veriler sorgulanabilir.

Cüzdan Dağılımı

2020 Aralık da lsitelenen GTR nin toplam 10 Milyar Arzı var ve bunun %75 i dolaşımda. Ethereum ağında kayda değer bir balina gözükmüyor. fakat aşağıda ekibe ait işaretlediğim iki cüzdan rahat durmuyor. Kilitli token adıyla etiketlendirilmiş bu cüzdan sert hareketlerle fiyatı etkiletmiş. GRT bununla alakalı açıklamayı yatırımcısına bildirmiş mi araştırma yapmak lazım.

Kaynak : Etherscan.io

Özellikle bu 2 cüzdanın hareketine göz atalım

Mesela bu cüzdanın son iki hareketinin mum grafiklerinde nereye geldiğine göz atalım ve bu hareketi yorumsuz kapatalım.

OnChain Netflow grafiği

Bu indikatörde giren ile çıkan arasındaki fark fazla ise yeşil, çıkan ile giren arasındaki fark fazla ise kırmızı ile gösteriyor. Genel tabloya bakılınca soğuk cüzdanlardan borsalara çıkan Grt tokenlerinin 10 Ağustos’a kadar daha fazla olduğunu görebiliriz. Bir lokal tepe oluşturup oradan bayır aşağı salmışlar.

Kaynak: Cryptoquant.com

 

Arz Grafiği

Özellikle 2021 Hazirandan beri arz düzenli arttırılıyor bu da fiyata negatif yansıyor.

Market CAP

Artan Arz ile 2021 Kasım ayında MCAP ATH yaparak 5,5 B’ye ulaştı. Şu an 743Milyon USD civarında.

Kaynak : Messari.io

Trend Analizi

Binance Vadeli listelemesi ile 2021 şubat ayında 3 USD ile ATH yaptı. Sonrasında BTC düzeltmesi ve Arzın artması ile fiyat 0,10 USD’ye kadar düştü. Şu an destek olarak bu bölge dayanıyor fakat satış baskısı spotta hala devam ediyor. İlerleyen günlerde durumunu gözlemleyeceğiz.

Teknik Analiz

Açık faizler tüm Borsalarda 500 M USD’yi buluyor. MCAP’i 700 M USD olan bir coin için çok yüksek. Spot CVD ve Marjin CVD eşit. Bu da spotta alımlar için yatırımcılar çok iştahlı gözükmüyor. Fonlama oranları pozitif.

Yükseliş için biraz daha bekleyeceğiz gibi duruyor.

ISI Haritaları

Botlar direnç oluşturacak derecede katmanlar halinde satış emirleri oluşturmamış. Bu iyi fakat beni korkutan Long pozların artmasına rağmen fiyatın hala düşmesi. Burada bu açık pozları patlatmak için fiyatı aşağı kırabilirler.

Negatifler +:

  • Geliştirme ekibi projenin üstüne gram geliştirme yapmadı.
  • Git gide yatırımcılar umudunu kaybettiği için spotta ellerindeki adetleri satmaya başladılar.
  • Sosyal medyada sorulara cevap vermiyorlar

 

Grt Coin Analiz Genel yorum: Dolaşıma bu kadar coin sokmaları bana güven vermiyor. Bu Coine yatırım için biraz daha güven verecek haberler, yeni geliştirmeler gelmeli.

Neden Rug Pull? Biliyorsunuz bazı coinlerde bazı dönemlerde fiyatı yukarı çıkartıp sonra insanların üstüne mal boşaltırlar. Rug Pull ise fiyatın sıfırlanmasına kadar gider. Ekip geliştirme yapmıyor. Telegram ve twitter de sorulan cevaplara doğru düzgün cevap vermiyor. Şu an GRT’yi bu fiyatta tutan Binance. Ayrıca dolaşıma girecek 2,5 Milyar daha koin var. Ben Bu coine asla yatırım yapmazdım. Elinde olanlar için sabırdan başka bir şey dileyemiyorum. Her zaman dediğimiz gibi tepe yapabilir mi “evet yapabilir” mühim olan son sahibi siz olmayın.

 

 

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler