Ana SayfaAnalizThe Sandbox, Sand Coin Analiz (Eylül 2022)

The Sandbox, Sand Coin Analiz (Eylül 2022)

-

The Sandbox, Sand Coin Analiz; Arkadaşlar uzun uza projenin tanımını yapmayacağım. Bana göre Metaverse de en büyük proje. Her ne kadar şu an kıymeti bilinmese de bundan 10 sene sonra 1 Sand’ı kaça alırız inanın tahmin edemiyorum. Yani bu proje elbette anlık karlar verecektir fakat ben bu projede gerçekten uzun dönemciyim. Sand Eylül 2020 de listelendi.Toplam 3 Milyar arzın yarısı dolaşımda. .

Ağustos ayında bir Sand’e onchain analizi yapmıştık isterseniz önce onu okuyunun. Buraya tıklayabilirsiniz.

Certik Güven Skoru gayet iyi.

Kaynak: Certik.COM

Cüzdan Analizi

Bir cüzdan arzın %10,4’ünü almış Büyük bir balina. Cüzdan bedeli bugünkü değeri 274 Milyon dolar. %2,4 ve %1,3 gibi orta çaplı balinalarda var.

Kaynak: Etherscan.com

Aşağıdaki grafikte de göreceğiniz üzere dönemsel sert coin satışları mevcut. Genel olarak cüzdan büyüme ivmesinde ve Şuan coin toplama evresinde.

 

Arz Grafiği

Düzenle olarak dolaşıma coin girmiş. Özellikle Ağustos sonunda 200 milyon giriş olmuş. Bugün ki düşüşü açıklıyor.

Kaynak: Messari.io

Market CAP

ATH 6,3 Milyar. Şu an 1,45 Milyarda.

Trend Analizi

Bildiğiniz gibi Sand Metaverse furyasında süper bir sıçrama ile 8,3 USD’de ATH yaptı. Sonra düzeltmeye girdi. Şu an görünüyor ki düzeltmeyi tamamlamış. 0,88 bandı büyük direnç. Burayı kırar ise 0,38-0,34 bandını görecektir.

Majörde düşen kanalı var. Buranın direnci 1,03. Burayı geçer ise 1,4’de soluksuz gider.

Teknik Analiz

Açık Faiz tüm borsaları toplayınca 650 Milyon USD. Bu hatırı sayılır bir rakam. Marjin CVD yükselişte spot CVD düşüşte. Spotçular satıyor ya da arza sokulan Sandlar satılıyor. Fonlama dengesiz. Sürekli pozitif ve negafite gidip geliyor.

Isı Haritaları

Çok fazla açık long pozu var. Umut verici fakat Borsa manipülasyonuna açık. Açık short olmaması da düşüşün spottan kaynaklı olduğunu doğruluyor.

Kaynak: Tradinglite.com

Pozitif:

  • Metaverse’nin en büyük ve popüler projesi.
  • Holder sayısı çok fazla

Negatif:

  • Daha arzın yarısı dolaşımda değil.
  • Çok büyük balinaları var

 

Genel Yorum: Şu an Çok volatil bir ortam var. Buna rağmen momentum da görünüyor. Uzun vade için kademeli olarak alınabilir. Kısa kar için ise bir süre yatayda kalmalı.

 

Fırat Çivi

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler