Ana SayfaAltcoin İncelemeleriVaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

-

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler portföyü sunar. Yapay zeka ürünleri IBM ile iş birliği içinde geliştirilmiş ve sunduğu hizmetler ise oldukça dikkat çekici.

I) Yapay Zeka Hukuk Asistanı:
Hem sözleşme analizine hem de imzalamaya hazır, geleneksel sözleşmelerin ve bunların dijital eşdeğerlerinin otomatik olarak oluşturulmasına odaklanan yapay zeka güdümlü konuşma akışları yoluyla ‘Akıllı Sözleşmeler’ oluşturma.

II) Yapay Zeka Kripto Koruma Brokerlığı:
Kullanıcılar için ürünleri ve hizmetleri bir araya getirmek ve bunları kişiselleştirilmiş teklifler ve öneriler aracılığıyla tüketicilere dağıtmak için AI Asistanı arayüzünü kullanan yapay zeka odaklı bir çözüm.

III) Yapay Zeka Satış Asistanı:
Kısaca ‘Akıllı Alışveriş’, hizmet satın almak ve anında işlem gerçekleştirmek için yeni bir dijital kanal olarak tasarlanmış AI Asistanı, tüketicilere çeşitli işletmeler tarafından sunulan hizmetlere erişmenin daha kolay, daha hızlı ve daha uygun fiyatlı yollarını sunuyor.

VAI TOKEN DAĞILIMI

VAI yakın zamanda Ethereum ağından Polygon ağına geçiş yaptı, yani artık daha hızlı ve işlem ücretleri daha düşük durumda. VAI’nin toplam arzı 400 milyon adet ve Coingecko verilerine göre yaklaşık 250 milyon adet VAI dolaşımda. Token dağılımında ise stake ödülüne %25’lik bir pay ayrılmış durumda, bu kısmı oldukça anlamlı buluyorum. Ayrıca VAIOT şimdiden ciddi ortaklıklar kurmuş durumda bunlardan bazıları; IBM, Polygon, Chainlik, DAO Maker ve Oraichain. Token dağılımında olumsuz bulduğum tek durum takıma ayrılan %15’lik dilimde herhangi bir vesting bilgisine rastlayamamam oldu.

TEKNİK ANALİZ

Kaynak Trading View

$VAI Vaiot Coin teknik olarak önemli bir destek seviyesinin ($0.0578) hemen üzerinde fiyatlanıyor ancak günlük grafikte death cross oluşmak üzere. Beklentim, kısa vadeli yukarı tepki ardından düşüş hareketinin devam etmesi yönünde, sıralı destekleri grafikte işaretledim. $0.022 seviyelerini ciddi bir alım fırsatı olarak değerlendireceğim.
$VAI şu sıralar piyasa değeri sıralamasında 821. sırada olmasında karşın bence ilerleyen dönemde en azından ilk 100 içerisinde kendine yer bulabilecek kalite bir proje. Uzun vadede ath seviyesi olan $3.6 seviyesini rahatlıkla görebileceğini hatta geçebileceğini düşünüyorum. Kısacası $VAI boğa sezonu için sepetimde ciddi yer ayıracağım bir proje diyebilirim.

Teknik ve Temel Analiz Çalışmasıdır, Yatırım Tavsiyesi Değildir…

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

OnChain Metriği Nvt Golden Cross Nedir?

Bu OnChain metriğini cryptoquant.com sitesinden inceleyebilirsiniz. NVT Golden Cross NVT'ye dayalı Bollinger bandı benzeri bir sinyal göstergesidir. Kısaca NVT nedir diye açıklama getirelim. NTV (Network...

Popüler Makaleler