Ana SayfaAltcoin İncelemeleriXcur (Curate) Cüzdan İncelemeleri, Eth Ağına Göz Attık.

Xcur (Curate) Cüzdan İncelemeleri, Eth Ağına Göz Attık.

-

Xcur (Curate) Mayıs 2022’de çok shillendi. O zaman kontrolünü yapmıştık, aynı bilgilerin üzerinden gidelim. CMC beyanı Mayıs ayında MarketCap değeri 4Milyon$, 20 Ağustos 2022’de 10 Milyon$. 60Milyon adet arz var ve arzın %14’ü dolaşımda. Mayıs ağında eth ağında sürekli artan Kucoin arzı vardı. Arzın %37’si Kucoin’deydi şuan ~%24’üne sahip.

Alım satım emirlerine bakınca Tokenin acilen Kucoin botlarından kurtulması lazım diye düşündüm. Acilen büyük borsalara geçiş yapması gerekiyor. Kucoin’de listelenen çoğu tokenin sorunu bu. Mesela bunlardan birisi de sürekli takip ettiğim Bloktopia Blok token.

Whitepaper’daki projelere göz atmak istemiyorum. Buradan göz atabilirsiniz. curate.style/whitepaper.pdf copy/paste usulü ile şişirilmiş meta defi nft projeleri ile dolu. Bu projeleri gerçekleştirmek için gerçekten niyetleri varsa gerçekleştirmeleri çok uzun sürecektir. Genel olarak artık roadmap, supply vs vs gibi kısımlarla ilgileniyorum.

Makaledeki supply kısımlarına göz atalım.” Curate token arz artışına duyulan ihtiyaç, gerekli olmadığı sürece gerekli olmayabilir.” gibi ibare var 🙂 Ama bir arz artışına maruz kalmış gibi. BSC sözleşmesini V1’den V2’ye yenisine taşımışlar,

Curate token arz artışına duyulan ihtiyaç, gerekli olmadığı sürece gerekli olmayabilir.
Curate token arz artışına duyulan ihtiyaç, gerekli olmadığı sürece gerekli olmayabilir.

Bu yüzden burada ihtiyaç duymuşlarsa neden duymuşlar açıklama göremedim. Çünkü büyük cüzdanların hepsi yaklaşık kontrol ettiğim gün (3 Mayıs’ta) 31 gün önce oluşturulmuştu. Büyük hacimli bu cüzdanların etiketleri olmadığı için Curate’nin kendi cüzdanları mı değil mi fikir getirememiştim. Ama hareketsiz de değillerdi.

Bu cüzdanın oluşumundan yaklaşık 140 gün geçti ve tekrar kontrol ettim. Cüzdanın içi boşaltılmış. Demek ki neymiş bazı cüzdanları siz balina sanıyorsunuz ama o cüzdanlar token şirketinin kendileri. Aşağıdaki resimde 3 Mayıs’ta kontrol ettikten 1 hafta kadar sonra cüzdanın hareketlerini görebilirsiniz.

0xCbFEcA96Bd118d285b262E145aaCA7C9fE463629
0xCbFEcA96Bd118d285b262E145aaCA7C9fE463629

Bu cüzdan hareketlerinin olduğu zamanı mum grafiklerinde görmek istersek aşağıdaki tabloya göz atamız gerekir.

3 Mayıs’tan 31 gün önce en büyük oluşturulan cüzdan (11,3Milyon adet $Xcur) 3 transfer gerçekleştirmiş. 18gün, 3gün ve 15 saat önce 3 farklı transfer. Bu transferler 3-4 farklı cüzdan transferi sonrası bir borsaya aktarılmış. Şimdi burada Curate’ye 2 soru yöneltelim;

  1. Borsaya likide sağlayacaklarsa neden belirtmediler,
  2. Cüzdanların kime ait olduğunu gösteren etiket yoksa bunu mal boşaltma olarak algılamakta haksız mıyız? Hep şaibe hep gizem.

Teknik Makale Arz Dağılımı

Teknik makaledeki arz dağımı aynı bu şekilde. Bence artık bunu da güncellemeleri gerekiyor. Nede olsa kimse bunlarla ilgilenmiyor diye ellerini sürmemişler. Teknik makale ile ilgilenenler okuyabilir: curate.style/whitepaper.pdf

Ortaklıkları

Gelelim ortaklıklarına. Sitelerinde paylaştıkları iddia ettikleri gözüme çarpan ortaklıkları Polygon Avalanche Solana Polkadot diğerlerine siz bakarsınız.

Sitelerinde yazıyor. curate.style/partners/

Ama Polygon’un ne blog sitesinde nede twitter adresinde ben partnerlik yazısına rastlamadım. Varsa gözümden kaçan lütfen yorumlarda paylaşın. Sadece medium.com‘da Curate’nin yazdığı makaleye rastladım.

O da aynen şöyle: “Curate, bir ödeme seçeneği olarak MATIC’i ve ayrıca Polygon blok zincirindeki mint NFT’lerini etkinleştirmek için Polygon ile entegre oluyor.” 

Avalanche medium.com‘da bir makale yayınlamış “Hepsi bir arada bir pazar yeri olan Curate, bir ödeme seçeneği olarak AVAX’ı ve Avalanche blok zincirindeki NFT’lerini etkinleştirmek için Avalanche ile entegre oluyor.”

Diğer partnerlik bildirimleri de hemen hemen aynı. Bir çoğunu curate ilan etmiş. Bu haberler ile elinizdeki tokenlerin fonlanacağını düşünürseniz çok beklersiniz. Çalışmalara bok atmak cahillik olur ama bunları ortaklık saymakta… İş birliği adını verelim herkes mutlu olsun.

3 Mayısta şunu söylemiştim: Ben fenomenlerin bunu neden shillediğini çözemedim. Yine bir proje faciası gibi duruyor. Her zaman dediğim gibi tepe yapabilir mi? Evet yapabilir. Ama son sahibi siz olmayın.

 

 

 

2 YORUMLAR

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler